يکشنبه, 6 آذر 1401
  • ساعت : ۱۵:۴۳:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ 
آغاز اجرای طرح لایروبی رودخانه ها ، انهار و دیواره سازی در نقاط پر خطر دو رودخانه شیرارود و كیارود.

🔶 آغاز اجرای طرح لایروبی رودخانه ها ، انهار و دیواره سازی در نقاط پر خطر دو رودخانه شیرارود و کیارود .
🔸شهردار رودسر با اعلام این خبر گفت:در پی بارشهای اخیر که منجر به تخریب دیواره رودخانه ها ، جاری شدن سیلاب ، آبگرفتگی معابر در محدوده شهری شد و موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شهروندان عزیز گردید ، مدیریت شهری با درنظر گرفتن میزان آسیبهای وارده  نسبت به برنامه ریزی جهت اجرای اقدامات اصلاحی لازم اعم از لایروبی رودخانه ها ، انهار و نیز دیواری سازی نمود و در گام نخست با اخذ مجوز لایروبی از نهادهای ذیربط ، برداشت میدانی و نقشه برداری نقاط حساس رودخانه ها آغاز گردید.
🔸مازیار صفائی اصلی افزود: شهرداری رودسر پس از اتمام نقشه برداری در گام دوم با طبقه بندی سطح آسیبها در نقاط مختلف شهری نسبت به آغاز عملیات اجرایی بر اساس اولویت بندی اقدام خواهد نمود.
🔸وی خاطر نشان کرد: شرایط ویژه شهر رودسر در رابطه با آبگیر بودن بسیاری از معابر و مستعد بودن رودخانه های کیارود و شیرارود در طغیان و سیلاب های وسیع ، ایجاب میکند که همه دستگاه های مرتبط به ویژه مدیریت بحران استانداری نگاه ویژه ای به تامین منابع پروژه های بحران شهر رودسر داشته باشند تا مدیریت شهری در کنار منابع داخلی امکان استفاده از منابع مالی استانی و تخصیص های ویژه بحران را داشته باشد.
🔸شهردار رودسر تأکید کرد: رفع مشکلات شهر رودسر در این زمینه ها در قالب دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت اجرا و عملیاتی خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0