چهارشنبه, 26 تير 1398
           

عنوان : شهردار رودسر از جمع آوری بیش از سه هزار تن زباله خانگی طی سه ماهه نخست سالجاری در این شهر خبر داد

جمع آوری بیش از سه هزار تن زباله خانگی طی سه ماهه نخست سالجاری در رودسر
شهردار رودسر از جمع آوری بیش از سه هزار تن زباله خانگی طی سه ماهه نخست سالجاری در این شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر، مهندس رضا زنده دل با بیان اینکه طی مدت سه ماهه نخست سالجاری تاکنون بیش از سه هزار تن زباله خانگی در شهر رودسر جمع آوری شده اظهار داشت: میانگین تولید زباله هر شهروند رودسری روزانه حدود 900 گرم می باشد که برای جمع آوری هر کیلوگرم آن از مبدأ تا مقصد بالغ بر 900 هزار ریال هزینه می شود.
وی میزان مساحت رفت و روب روزانه در شهر رودسر را بیش از 18 کیلومتر مربع عنوان کرد و گفت: طی همین مدت بیش از هزار و 350 تن ضایعات و نخاله از سطح شهر جمع آوری و در محل های مجاز تخلیه شد.
مهندس زنده دل با اشاره به اینکه عملیات رفت و روب و شست و شوی و همچنین جمع آوری زباله در سطح شهر رودسر توسط 40 کارگر خدماتی انجام می شود افزود: این عملیات با 12 خودروی مجهز پرس زباله و خودروهای مجهز به دستگاه شست و شوی و جاروب مکانیزه بصورت روزانه انجام می شود.
وی بر همکاری شهروندان با شهرداری تاکید و عنوان نمود: جمع آوری زباله از مبدأ و تفکیک آن از مسائل مهمی است که نیازمند فرهنگ سازی و آموزش صحیح به شهروندان بوده و این مهم توسط نیروهای واحد پسماند شهرداری بصورت منظم در حال انجام است.
شهردار رودسر خاطر نشان کرد: جمع آوری زباله در نوبت روز درسطح شهر هزینه های زیادی در برداشته که با بیرون گذاشتن زباله رأس ساعت 9 شب توسط شهروندان عزیز می توان این هزینه ها را صرف فعالیت های مفید دیگری در سطح شهر کرد.


پورتال شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر