چهارشنبه, 26 تير 1398
           

عنوان : عدم توان استفاده شهرداران ازنیروهای شركتی در چارتهای خالی یكی از مشكلات كنونی شهرداریهاست.

زنده دل شهردار رودسر : عدم توان استفاده شهرداران ازنیروهای شرکتی در چارتهای خالی یکی از مشکلات کنونی شهرداریهاست.
 صبح امروز سیزدهم تیرماه به مناسبت روز شهردار و دهیار جلسه مشترک شهرداران و دهیاران به ریاست زارعی سرپرست استانداری گیلان و با حضور معاونین استانداری و شهرداران و دهیاران استان در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر شهردار رودسر در این جلسه منابع انسانی و مالی را دو مولفه اصلی شهرداریها خواند و بیان داشت: در شهرداریها ما با انواع نیروهای استخدامی، شرکتی قرارداد معین و ….مواجه ایم و از طرفی در شهرداریها شاهد چارتهای خالی هستیم و این در حالی است که شهرداران توان استفاده ازنیروهای شرکتی در این چارتها را ندارند.

زنده دل پرداخت حقوق نیروهای شهرداری ها را بسیار مهم خواند و گفت : با توجه به تغییرات اعمال شده در حقوق وزارتی حقوق دریافتی شهرداریها بسیار کمتر از دیگر سازمانها بوده است.

وی افزود: در خصوص منابع مالی با توجه به کاهش کمک های دولت در تملک های دارایی با توجه به تخصیص ها که بسیار اندک است شهرداران به ناچار فروش تراکم را در پیش گرفتند.

زنده دل با اشاره به تاکیدات وارده بر شهرداران در خصوص ورود به بخش سرمایه گذاران تصریح کرد: با توجه به شیوه نامه های ارائه شده ، شایسته است تا فعالیت های سرمایه گذاری به صورت کار پیمانکاری لحاظ نگردد. بنابراین ضروری است تا نیروهای نظارتی در فرآیند سرمایه گذاری حضور داشته باشند.

پورتال شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر