پنج‌شنبه, 2 خرداد 1398
           

عنوان : طرح توسعه مركز مدیریت پسماند(كمپوست)رودسر در كمیته مدیریت پسماند استان گیلان به تصویب رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رودسر:
طرح توسعه مرکز مدیریت پسماند(کمپوست)رودسر در کمیته مدیریت پسماند استان گیلان به تصویب رسید.
سعید فرج پور سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر رودسر با اعلام این خبر گفت : پس از یکسال تلاش و پیگیریهای مداوم این طرح با مفاد ذیل از سوی کمیته مدیریت پسماند استان به تصویب رسید .
وی افزود : در این مصوبه مقرر گردید که ریجکتهای حاصل از پردازش پسماند پس از این در زون ضربه گیری(بافر زون) که شهرداری رودسر حول محور کارخانه کمپوست طراحی و سازماندهی خواهد نمود مدیریت خواهد شد و از دفن بیش از یک دهه ای این ریجکتها در اراضی ساحلی و زمینهای حاشیه ای شهر جلوگیری خواهد شد.
وی تصریح کرد : در فاز نخست این طرح زمینی به وسعت ۷۰۰۰متر مربع در حاشیه کارخانه موصوف، به تملک شهرداری رودسر در خواهد آمد تا پس از ایزوله شدن و آماده سازی، ریجکتهای حاصل از فرایند کمپوست مربوط به شهر رودسر بدون خروج از محدوده کارخانه در همان محل مدیریت شود.
 وی خاطر نشان کرد :این مصوبه پیش از هر چیز مرهون تغییر نگرش در فرمانداری رودسر و فرماندار جدید آن آقای دکتر اسماعیل پور  است .سخنگوی شورای اسلامی شهر رودسر با اشاره به اینکه پیش از این در فرمانداری تاکید بر این بود تا مجموعه ریجکت ((شهرستان))(پنج شهر رودسر،کلاچای،چابکسر، رحیم آباد و واجارگاه بهمراه ۴ بخش این شهرستان)در این اراضی مدیریت شود، که این راهبرد با مقاومت شورای شهر و شهردار رودسر مواجه گردید .
وی همچنین از حمایتهای مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست و سازمان مدیریت پسماند و شخص معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان قدردانی و خاطر نشان کرد: اگر چه این رویکرد تازه در مدیریت ریجکتها بهترین رویکرد محسوب نمی شود اما با توجه به داشته های شهر رودسر و پراکنش تاسف بار دفن ریجکت در سواحل و اراضی پیرامونی شهر طی یک دهه اخیر،می تواند گامی مهم و موثر در بهبود شرایط مدیریت پسماند در شهر رودسر تلقی گردد.‌


پورتال شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر